Asım Bezirci Mezarı Başında Anıldı

 

Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren aydınlardan biri olan Edebiyat eleştirmeni-Yazar Asım Bezirci, ölümünün 21. yılında mezarı başında anıldı. Anmaya Asım Bezirci’nin eşi Refika Bezirci ve dostları katıldı.

Mezar başında bir konuşma yapan Refika Bezirci, “Asım iyi ki bu günleri görmedi. Yoksa kahrından bir kez daha ölürdü. Ölenler bugünleri görmedikleri için şanslı sayılabilirler. Kötü bir şans belki de ama doğrusu böyle” ifadelerini kullandı.

TYS Genel Başkanı Mustafa Köz de Bezirci’nin “bilim ve barış algısıyla” yürüdüğünü vurgulayarak, “Bezirci’nin mirasını yeni kuşaklara taşımak bizim görevimizdir” dedi.

'ZİHNİYET BAŞTAN BERİ AYNI'

Emek Partisi İstanbul İl Örgütü Başkanı Güven Gerçek de bir konuşma yaptı. “Zihniyet baştan beri aynı. Bu zihniyet katillerden hesap sormak yerine katliamın üzerini kapattı. Dava bu yolla zaman aşımına uğratıldı. Ülkenin demokrasi güçleri ve emekçileri bu davayı unutmayacaktır” dedi.

Evrensel Basım Yayın Genel Yayın Yönetmeni Cavit Nacitarhan ise, “Asım Bezirci Türk edebiyatında önemli bir kapıyı araladı” ifadelerini kullanarak günümüz edebiyatçılarının Asım Bezirci’nin ayak izlerini takip etmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak:(İstanbul/EVRENSEL)

 

copyright 2013.AVF Alevi Vakıfları Federasyonu. | literalwebdizayn

Paristan Bayan Giyim

Elazığ Oto Kiralama