ONURSAL GENEL BAŞKAN

 

                      Sayın Prof.Dr. İzzettin DOĞAN,26.03.2016 tarihinde İstanbul Yenibosnadaki Cem Vakfı Genel Merkezinde 22.olağan Genel kurulunda yaptığı anlamlı uzun bir konuşmadan sonra 22 senedir kurduğu ve Alevi toplumuna hizmet ettiği,yurt içerisinde ve yurt dışında yüzlerce paneller ve konferanslarla Alevi toplumunu bilinçlendirdiği Cem Vakfı Genel Başkanlığından rızalıkla kendi istek ve arzusuyla canlarla helalleşerek 22 yıl süren Cem Vakfı Genel Başkanlığını bıraktı.

                     1400 yıldan beri süren Alevi toplumunun sıkıntı ve sorunlarıyla Cumhuriyetten bu yana ailece uğraşan özellikle bu son 20 yıllık dönemde gerek iç hukukla gerekse Avrupa İnsan Hakları Mahkemelerinde kazandığı davalarla Alevi toplumu biraz daha rahatlamıştır. Zorunlu din derslerinin kaldırılması,ders kitaplarına Aleviliğin konulması,Cem Evlerinin ibadethane olarak yasal statüye kavuşması ve Genel Bütçeden Cem Evlerine ihtiyaçları için bir bütçenin ayrılmasıyla ilgili önemli kazanımlar sağlamıştır.Alevi İslam anlayışının tüm değerlerinin yaşatılması araştırılması ve Alevi toplumuna anlatılması soruna çözüm üretmek için her türlü çabayı sarf etmiştir.Dil,Din,Irk,Renk,Mezhep,Meşrep ayrımı yapmadan bugüne kadar hiçbir kişinin burnunu kanatmadan cebir,şiddet,kin ve nefretten uzak bir duruşla bugüne kadar getirmiştir.Tüm Alevi felsefesinin özgürlükten,barıştan,sevgiden ve insanlıktan yana bir tutum izleyerek Cem Vakfı Genel Başkanı,Alevi Vakıflar Federasyonu Onursal Başkanı Sayın Prof.Dr. İzzettin DOĞAN’ın  başkanlığında çok önemli adımlar atılmıştır.

                Cem Vakfının  altmışa yakın şubesi ile birlikte halktan oluşan yeni seçilen bir ekibe yerini bırakmıştır.Sayın Prof.Dr. İzzettin DOĞAN Genel Kurul kararıyla oy birliğiyle Cem Vakfı Onursal Genel Başkanlığına getirilmiştir.Kendilerine bugüne kadar olan hizmetler ve kazanımlar için Alevi Vakıflar Federasyonu olarak sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.Onursal Başkanlığı süresincede bizimle beraber olacağını düşünüyor ve yeni seçilen Erdoğan DÖNER başkanlığındaki Cem Vakfı yeni yönetimine de  başarılar diliyor, desteklerimizin kendileriyle olacağını bilinmesini istiyoruz. Ülkemiz için hayırlı olsun. 28.03.2016

                                                                                               Remzi AKBULUT

                                                                              Alevi Vakıflar Federasyonu Genel Başkanı

 

copyright 2013.AVF Alevi Vakıfları Federasyonu. | literalwebdizayn

Paristan Bayan Giyim

Elazığ Oto Kiralama