2006 Faaliyet Raporu

 01.01.2006 - 31.12.2006  TARİHLERİ ARASI  
ALEVİ VAKIFLARI FEDERASYONU FAALİYET RAPORU
Ümraniye Anadolu Bilim Kültür ve Cem Vakfı'nın 05.01.2006 tarihinde açılışı yapılmıştır. Açılış törenine  üye vakıf yöneticileri katılmışlardır. Federasyon 2'nci Başkanı Mehmet Boy açılış töreninde konuşma yapmıştır.
Üye kuruluşların kamuoyumuza medya aracılığı ile tanıtımı için yapılmış olan hazırlıklar  tamamlanmış ve CEM RADYO da "KURULUŞLARIMIZ VE YAŞAMDAKİ İZLERİ"    isimli bir kuşak program 31.01.2006 tarihinde başlatılmıştır. 
09.01.2006 tarihinde Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfının düzenlemiş olduğu bölgedeki Alevi kurumlarının sorunlarının tartışıldığı toplantıya Genel Başkan Doğan Bermek, 2' nci Başkan Mehmet Boy ve Örgütlenme Sekreteri Hıdır Elmas katılmışlardır.
21 ocak 2006 tarihinde yapılan Aşık Davut Sulari anma törenine Genel Başkan Doğan Bermek katılmıştır.
09.02.2006 tarihinde Halkalı' da yapılan  Caferilerin düzenlemiş olduğu  Muharrem ayı Aşure etkinliklerine Federasyonu temsilen Genel Başkan Doğan Bermek katılmıştır.
Eskişehir Hacı Bektaş Kültür Vakfının 18.02.2006 tarihinde düzenlemiş olduğu "Alevilik" konulu panele Onursal Genel Başkan Prof. Dr. İzzettin Doğan ile birlikte Federasyonun İstanbul' daki yöneticileri bir otobüs kiralayarak  toplu halde katkı sunmuşlardır.
Üye Vakıflarımızın yaptıkları genel kurullara katılarak federasyonumuz temsil edildi. Aynı zamanda Federasyonun genel çalışmaları hakkında bölgede bulunan vatandaşlara bilgiler aktarıldı.
Federasyonun Genel Merkezi için Kadıköy Rıhtım caddesi Derya İş Merkezinde iş adamımız Bayram Kaya amcamızın katkılarıyla bir ofis düzenlenerek çalışmalar başlatıldı. Açılan bu ofiste günlük işlerin takibi, ön muhasebenin tutulması ve gelen telefonların cevaplandırılması için düzenli bir eleman bulunduruldu. Bunun için önce Gerçek Şahin, şu anda da Saadet Açıkelli isimli canlarımız görev yapmaktadır.
8-  19- 2006 Nisan ayında yitirdiğimiz değerli Halk Müziği Sanatçımız Ali Ekber Çiçek’in Kartal Cem Evi’mizde yapılan cenaze merasimine, üye vakıflarımızın başkanları katılmışlardır. Vakıflarımız adına Genel Sekreterimiz Muhittin Çalağan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmıştır.
07.Mayıs.2006 tarihinde Kayseri Hacı Bektaşı Veli Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği ve Vakfı tarafından düzenlenen  “11.Geleneksel Aşure “ etkinliğine Federasyonumuzu temsilen, Genel Başkanımız  Sayın Doğan Bermek,Federasyon II.inci Başkanı Sayın Hıdır Elmas  katılmışlardır.
25-27 Mayıs 2006 tarihinde düzenlenen  “ GAP BÖLGESİNDE ALEVİ-BEKTAŞİ YERLEŞMELERİ VE ŞANLIURFA KÜLTÜR MOZAYİĞİNDE KISAS “ adlı uluslararası sempozyuma  federasyon başkanımız Sayın Doğan Bermek ve beraberinde üye vakıf başkanlarımız katılmışlardır.
22-25 Haziran 2006 tarihinde “1.Uluslararası 22.Ulusal Abdal Musa Sultan Anma Etkinlikleri” Federasyon başkanımız ve beraberinde üye vakıf başkanlarımız katılmışlardır.
16-20 Ağustos 2006 tarihinde düzenlenen “43.Geleneksel 17. Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ne Federasyon Başkanımız Doğan Bermek. Genel Sekreterimiz Muhittin Çalağan, Başkan Yardımcısı,Hıdır Elmas,Saymanımız Murtaza Mutlu,yön kurulu üyemiz Kazım Biçer, üye vakıf başkanlarımız ve kalabalık halk kitlesiyle beraber katılmışlardır.
 
2007 yılı Alevi Vakıfları Federasyonu takvimi, bilim kurulu tarafından hazırlanarak, gerek yurt içi gerek yurt dışı vakıf ve derneklerimizin isteği doğrultusunda istenilen siparişler karşılanmıştır.Federasyonumuzun bu çalışması vakıflarımız ve derneklerimiz tarafından takdir  edilmiştir.
17 Eylül 2006 Ankara ATATÜRK Kapalı Spor Salonu’nda CEM Vakfı tarafından düzenlenen “CEM ” e Alevi Vakıfları Federasyonu Başkanı Doğan BERMEK ve üye vakıf  başkanlarımız katılmışlardır.
 
25 Ekim 2006 Alevilikle ilgili sorunların çözümü konusunda MGK’ na yapılan başvuru ve verilen cevap üzerine Garip Dede Türbe’ sinde yapılan toplantıya Federasyon başkanımız Sayın Doğan Bermek beraberinde üye vakıf başkanlarımız katılmışlardır.
 
12 Kasım 2006 tarihinde Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından düzenlenen “ Ulu Önderimiz Adına Gelin Canlar Cem Olalım” etkinliğine Federasyon Başkanımız Sayın Doğan Bermek katılmışlardır.
 
01.12.2006 tarihinde ANAP  İstanbul İl Merkezinde  düzenlenen “Türkiye’de Alevilerin Sorunları” konulu  toplantıya  Federasyon Başkanımız Doğan Bermek ve Bşk Yrd Hıdır Elmas ,Genel Sekreterimiz Muhittin Çalağan ,Yön Kurulu üyemiz Musa Önder katılmışlardır.
 
Üye Vakfımız Kartal Cem Evi’mizde  Etkinlik Planlama Komisyonu bürosu açılmıştır. Bu büroya bir adet telefon bağlanmıştır. Etkinlik Planlama Komisyonu çalışmalarına başlamıştır.
 
Federasyon Başkanımız Sayın Doğan Bermek ,Genel Sekreterimiz Muhittin Çalağan bir kez Cem Radyo’da, iki kez Barış Radyo’ da canlı yayına katılarak federasyonumuzu tanıtıcı konuşmalar yapmışlardır.
 
2006 boyunca çok sayıda yerli ve yabancı gazete ve TV ile söyleşiler yapılmış, yazılar ve makaleler verilmiş, ALEVİ sorunları ulusal ve uluslararası ölçekte duyurulmuştur. 
 
2007 bütçe görüşmeleri sırasında  TBMM'de Alevi sorunlarına değinen tüm milletvekilleri ile temas kurulmuş, 17.Aralık.2006 aksamı bu milletvekillerinden bir kısmının da canlı olarak katıldığı bir TV programında gelişmeler toplumumuza aktarılmıştır.

 

copyright 2013.AVF Alevi Vakıfları Federasyonu. | literalwebdizayn

Paristan Bayan Giyim

Elazığ Oto Kiralama