Alevi Vakıfları Federasyonu Genel Merkezine Anlamlı Ziyaret

Alevi Vakıfları Federasyonu Başkanı Cemal Canpolat ve yöneticileri ile gelen heyet arasında çok önemli konular görüşüldü. Şüphesiz en önemli konunun yaklaşmakta olan Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğu ve bu nazarda HDP heyetinin Alevi Vakıfları Federasyonu'nun fikrini almak için ziyaret ettiği özellikle belirtildi.
Federasyon Başkanı Cemal Canpolat yaptığ açıklamada, Alevilerin bu ülkede eşit yurttaşlık haklarından zaman zaman mahrum bırakıldığını. Bunun çözümüne, Alevilerin bu ülkenin eşit yurttaşları olduğuna inan bir Cumhurbaşkanı olması gerektiğinin altını çizdi. Canpolat, bu ülkede sayısı yirmi milyonu bulan bir inanç grubunun, herkesin gözlerinin önünde yok sayıldığını ve bu gidişe bir dur denilmesi gerektiğini bildirdi.
Canpolat, kuvvetler ayrılığı ilkesinin çok önemli olduğunu, Türkiye Cumhuriyetinin Anayasada belirtildiği gibi Laik, Demokratik, Sosyal bir Hukuk Devleti olması yolunda şaşmadan ilerlemesi gerektiğini bildirdi.
Son günlerde yaşanan Alevi olaylarına da değinen başkan Canpolat, "Bizim toplumumuzun içine düştüğü durum bu olayların bir tesadüf olamadığı doğrultusundadır. Ben inanıyorum ve biliyorum ki, Aleviler bu topraklarda bir kardeş kavgasına çekilmeden haklarını ve hukuklarını demokratik zemin çerçevesinde alacaklardır" dedi.
"Cumhurbaşkanı adaylarının, Alevilerin sorunlarına kulaklarını tıkamamalı ve gözlerini yummamalıdır" dedi.
HDP Milletvekili Selma Irmak ve heyet Alevilerin sorunlarını bildiklerini ve mutlaka çözümün içinde olacaklarını sözlerine ekledi.

http://www.habercem.com/alevi-vakiflari-federasyonu-genel-merkezine-anlamli-ziyaret/214738

copyright 2013.AVF Alevi Vakıfları Federasyonu. | literalwebdizayn

Paristan Bayan Giyim

Elazığ Oto Kiralama