SAĞDUYU ve BARIŞ

Artık bu ülkede Türkçe,Kürtçe,Arapça ağıt dinlemek,bağrı yanmış analar,yetim kalmış gözü yaşlı çocukları görmek istemiyorsak herkes savaş dilini bırakıp sevgi,saygı,hoşgörü ve barış dilini kullanmalıdır.Barışı inşa etmek kendi elimizdedir.
    Her sabah şehit haberleri,hergün kan,hergün intikam haberleri ne oldu bu ülkeyede bu hale geldi.Türkiye’yi farklı kültürlerin farklı düşüncelerin bir arada yaşadığı,toplumsal barışın olduğu bir ülke olarak görmek istiyoruz.Türkü,Kürdü,Çerkezi,Alevisi,Sunnisi,Lazı..v.s... hepsinin kendine has güzellikleri vardır.Bir kilim deseni gibi hep iç içe girmiş birhamur gibi beraber yuvrulmuş,bir aşure gibi aynı kazanda kaynamış bir milletiz biz.Siyasi sorumluluk ve siyasi söylemler şehirlerde yaşanmaz hale geldi.Zorbalık kol geziyor.Gazetelere saldırı,parti merkezlerine saldırı,işyerlerine saldırı,sokakları yakmak hiç kimseye fayda sağlamadığı gibi ülkeyi felakete sürüklüyor.
    Yeni Madımaklar,yeni Maraşlar,yeni Çorumlar,yeni Gaziler,yeni Geziler yaşamamak için herkesin sağduyulu davranması gerekiyor.Kin,nefret,cebir ve şiddetten arınmak gerekiyor.Bu ülke hepimizin.Kurtuluş Savaşı’nda ülkenin bağımsızlığı için savaşan,savaşırken şehit olanlara sen kürtmüsün,sen alevimisin,sen çerkezmisin,sen lazmısın diye sorulmadığı gibi kadınıyla,erkeğiyle,yaşlısıyla,genciyle topyekün sarıldığımız gibi bugünde bu birlik ve beraberlik sevgi,saygı ve hoşgörü içerisinde,dil,din,ırk,mezhep,meşref ayrımı yapmamaksızın birbirimizi kucaklamamız sıkı sıkı birbirimize sarılmamız gerekiyor diye düşünüyorum.Saygılarımla... 09.09.2015

                REMZİ AKBULUT
        Alevi Vakıflar Federasyonu Gen.Bşk.

copyright 2013.AVF Alevi Vakıfları Federasyonu. | literalwebdizayn

Paristan Bayan Giyim

Elazığ Oto Kiralama