Kamuoyuna...

 

Ülkemizde son dönem yaşanan olaylar Aleviler için geçmişte yaşanan olayları hatırlatacak kadar derin boyutlara ulaşmıştır. Alevilere yapılan saldırılar sanki sistematik hale gelmiştir.

Alevilerin kamudaki gücü iktidar partisi tarafından her gün biraz daha budanmakta, yok edilmektedir. Her türlü eğitimin en üst düzey seviyesinde olan Alevilerin ne yazık ki bu ülkede ne bir Valisi ne bir Kaymakamı ne de bir Emniyet Müdürü yoktur. Oysa Türkiye’yi yönetecek kadroların tamamı kendilerinde mevcuttur. Hem de en üst düzeyde temsil etme yeteneğine sahip olan insanları vardır. Ne yazık ki iktidar partisinin söylemleriyle yok sayılmaları Alevileri incitmektedir. Bırakın bunları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde kazanılan talepler bile yerine getirilmemektedir. Mezhebe dayalı bir siyaset anlayışı ile bir cephe yaratılmak isteniyor. Ancak Alevi toplumunun inanç ve yaşam felsefeleri gereği sevgiyi, saygıyı, kardeşliği, dostluğu, dürüstlüğü ve barışı kendilerine hoşgörüyü görev edindikleri için tahriklere kapılmayıp herhangi bir kavgaya, kargaşaya meydan vermemektedirler.

Ortadoğu’nun kan gölüne döndüğü şu günlerde Müslümanlık adına kafa kesen canileri ve insanlık dışı olayları görmemek mümkün değildir. Böyle bir Müslümanlığın olmadığını hepimiz biliyoruz. Daha da genişletebiliriz. Uğur Kurt’un Okmeydanı Cem Evinde kimliği belirsiz kişiler tarafından vurulması Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük’ün ve Somada yaşamını yitiren Alevi madencilerin cenazelerine iktidar partisinden kimsenin katılmaması düşündürücüdür. Türkiye bir ateş çemberine dönüşmüş durumdadır. ABD insanları birbirine öldürtmek için Suriye halkına karşı Rradikal İslamcı çeteleri eğitiyor, örgütlüyor ve silahlandırıyor. Dün Maraş’ta, Sivas’ta, Çorum’da, Gazi’de yaşanan katliamlarda bunun bir örneğidir. Cihat okullarından mezun olan El-Kaide, Işid, El-Nusra, ÖSO ve türleri de kendisini üretenlere kafa tutar duruma gelmişlerdir. Bu gruplarda ülkemizde ve sınırlarımızda cirit atarak yeni bir bataklığın yaratılmasının peşindeler. Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Humus‘ta, Şengel’de, Lazkiye’de ve Musul’da yapılmak istenilende bu programın bir parçası değil midir?

Bugün Suriye’de ve Irak’ta; Alevilerin, Türkmenlerin, Kürtlerin ve Ezidilerin yaşadığı insanlık dramı çok üzücü ve düşündürücüdür. Bu ülkede yaşayan tüm yurttaşların; demokrasi ve insan haklarının üstün olduğu bir ülkede, barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşamaları en büyük temennimizdir.

Kuruluşundan bu yana AVF’ nin Onursal Genel Başkanı Sn. Prof. Dr. İzzettin DOĞAN'a Genel Başkanlığını yapan; ondan sonra başkanlık yapan Sayın Doğan BERMEK ve Sayın Cemal CANPOLAT’a yönetimleriyle katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Saygılarımla.   

27.10.2014

Remzi AKBULUT

AVF Genel Başkanı

 

Remzi Akbulut Kimdir?

10.11.1955 yılında Kayseri ili Saruz ilçesi Ördekli köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Adana Cumhuriyet Ortaokulunda okudu. Ankara Cumhuriyet lisesini bitirdi. Üniversiteyi Gazi Eğitim Fakultesi’nde  1981 yılında mezun oldu. Gümrük ve Tekel bakanlığı, Maliye ve Gümrük Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda çeşitli illerde görev yaptı. Evli ve  2 Çocuk babasıdır. İstanbul’da Yaşıyor

copyright 2013.AVF Alevi Vakıfları Federasyonu. | literalwebdizayn

Paristan Bayan Giyim

Elazığ Oto Kiralama